Bu turnuva bildiğiniz gibi değil. Yaşamak lazım anlayabilmek için. Ben takım içinde kendime yer bulamasam bile seyretmeye gelirim. O kadar söylüyorum.
Ne ararsan var. İşini geliştir, yeni dostluklar kur, futbol heyecanını çim sahada yaşa , en güzel donemde deniz keyfi yap, bitince yenisinin hayalini kur. Daha ne olsun?

Murat ÇELİKER/Generali Sigorta İç Anadolu Bölge Müdürü

Yoğun rekabetin yaşandığı sektörümüzün böyle organizasyonlara ihtiyacı var ve olmaya devam edecek. Sporun kaynaştırıcı  sosyalleştirici gücüne inanan birisi olarak  böyle güzel organizasyonlara katılmak, aslında bir bakıma paydaşlar arasında yer yer yaşanan ayrışmaları toparlamaya katkı sağlamaktadır.  

Atakan ATASOY / SBN Sigorta Acenteler Müdürü

Türkiye Sigorta Birliği’nin katkılarıyla yapılan Sektör Ligi’nin, açıkçası ben bu kadar profesyonelce yapıldığını bilmiyordum. Özellikle TARSİM takımımızı izlemeye geldim. Ama organizasyonun gayet güzel olduğunu gördüm ve keyifle izledim. Turnuvada yarı finale kadar yükseldik. TARSİM geçen sezon da gruptan çıkmıştı.

Yusuf Cemil SATOĞLU / TARSİM Genel Müdürü

TSB Sigorta Sektör Ligi’nin sektörü ve paydaşları bir araya getirmek için güzel bir organizasyon. Her yıl katılım artıyor. Gulf Sigorta olarak biz de ilk kez katıldık. Sektörü bir araya getiren böyle organizasyonlar pek fazla olmuyor. Sigorta şirketlerinden, acentelerden hem de iş ortaklarından katılım arttıkça daha da gelişecektir. 

Süleyman SAĞIROĞLU / Gulf Sigorta GM

Çok güzel bir TSB Sigorta Sektörü Ligi organizasyonuna dahil olduk. Daha önce hiç görmediğim sigorta acenteleri ve genç acenteler platformu ile takım oluşturduk. Biz güldük eğlendik, sektörden yeni insanlar tanıdık. 16 takımın organize olması, organizasyonda en ufak bir eksik olmaması takdir edilmesi gereken bir iş. 

Metin Öngüç / Bi'sigortacı

Beşincisi gerçekleşen Sigorta Sektör Ligi’nin şampiyonları belli oldu. Kadınlar grubunda Dinkal Sigorta, erkekler grubunda ise Yıldırım Analiz Sigorta şampiyonluk kupasını kaldırdı. Elite Match’ta ise mavi ve yeşil takımlar yarıştı. Mavi takımda yer alan TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu’nun dört gol atmasına rağmen maçı yeşil takım kazandı. 

ssl nisan 2017 (21)SİGORTAMEDYA / ŞERİFE KAYA

Acenteler, eksperler, sigorta şirketleri, sektörün çatı kuruluşu dahil herkes Sigorta Sektör Ligi’nde (SSL) bir araya geldi. Buluşmada bu sefer trafik sigortası ya da gelirler konuşulmadı, sektör paydaşlarının sohbetlerinde spor ve futbol vardı. 5’incisi Türkiye Sigorta Birliği (TSB) ve Generali Sigorta ana sponsorluğunda gerçekleşen Sigorta Sektör Ligi, 28 Nisan’da Antalya Kervansaray Lara Otel’de gerçekleştirildi. Takımlar şampiyonluk için yarıştı.

 Turnuvada Anadolu Sigorta ve Yıldırım Analiz Sigorta finale kaldı. Yıldırım Analiz, çekişmeli geçen maçın sonunda rakibini 2-0 mağlup ederek şampiyonluk kupasına uzandı. Kadınlar maçı ise Dinkal Sigorta ile Antalya acenteleri arasında gerçekleşti. Dinkal Sigorta maçı 4-0 kazanarak kupasını TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu’nun elinden aldı. Elite Match ise bu yıl TSB sponsorluğunda gerçekleşti. Takımlar, TSB renklerinde mavi ve yeşil formalarla sahaya çıktı. Mavi takımda yer alan Mehmet Akif Eroğlu’nun dört gol atmasına rağmen yeşil takım maçı 8-6 kazandı. 

5’inci SSL diğerlerinden farklıydı

ssl nisan 2017 (20)

Sigorta Sektör Ligi’nin kurucusu Muhammet Erdoğan, SigortaMedya’ya ligi anlattı, değerlendirmelerde bulundu. 5’inci SSL’in diğerlerinden farklı olduğunu belirten Erdoğan, sektörün her paydaşının üst düzeyde temsil edildiğini ve kadınların da spora dahil edildiğini söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu: “TSB Genel sekreterimiz Mehmet Akif Eroğlu, TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, SEİK Başkanı Yalçın Kaya, şirket genel müdür yardımcıları gibi isimleri sahalarda görmek, sektör sorunlarını gergin ortamlardan uzakta, toprağa basarak paylaşmak çok çok önemli oldu. Normal günlerde mesai yoğunluklarından dolayı ulaşamadığı insanları karşılarında görmek, paydaşlarımız için bulunmaz fırsat oldu.

ssl nisan 2017 (4)

Bir diğer fark ise kızlar maçıydı. Dinkal Sigorta‘nın dijital markası olan sigortakupu.com sponsorluğunda, bu yıl ilk defa gerçekleştirdiğimiz maçımız büyük ilgi gördü ve devamının geleceğinin sinyalini verdi. Dinkal Sigorta kadınlar takımı, Antalya kadın acenteler karmasını yenerek ilk kupayı kazanmış oldu. Aynı zamanda SSL tarihinde bir ilki de gerçekleştirmiş oldular. Erkek takımının da kupa almasıyla iki sevinci bir arada yaşamış oldular.”

Elite Match’ın fikir babası Cemal Ererdi

ssl nisan 2017 (16)

Elite Match etkinliğinin fikir babasının Ethica Sigorta Genel Müdürü Cemal Ererdi olduğunu açıklayan Erdoğan, “Fakat kendisini henüz bu maçta göremedik” diyerek Ererdi’ye seslendi. Elite Match’ın bu yıl TSB sponsorluğunda gerçekleştiğini dile getiren Erdoğan, “Mehmet Akif Eroğlu, TSB’nin bu oluşumu değerli bulduğunu ve desteklerini devam ettireceklerini sözlü olarak iletti. Ayrıca daha fazla şirketin katılımı için elinden geleni yapacağı sözünü de kendisinden almış olduk. Eroğlu, etkinliğin sektör açısından çok önemli olduğunu ve her durumda desteklenmesi gerektiğini de söyledi” diye konuştu.

Elite Match’ın sektörü üst düzeyde birleştirmeyi başardığını kaydeden Erdoğan, bu maçta unvanların ortadan kalktığını, yetenek ve birlikteliğin konuştuğunu, ayaküstü yapılan sohbetlerde sorunların paylaşıldığını ekledi. Erdoğan, “Etkinliğin devamı için destek sözleri almak da bizim için ayrı bir moral unsuru oldu” dedi.

Eroğlu, dört gol attı

ssl nisan 2017 (13)

Elite Match’ta önem verdikleri hususun, oyuncuların SSL ruhuna uygun olarak tüm paydaşlardan oluşturulması olduğunu belirten Erdoğan, şunları söyledi: “Yani şirket, acente, eksper, servis gibi tarafların üst düzey yöneticilerinin karma olarak bu maçta oynamasını sağlıyoruz. Böylece sektörü yönetim seviyesinde bir araya getirmeyi hedeflerken, diğer sektör mensuplarının da bu oyuncularla sektörel konularda paylaşım yapabilmelerine olanak tanıyoruz.

Bu yıl katılan isimler de endüstrimizin en tanınan isimleriydi. TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, SEİK Başkanı Yalçın Kaya, ALC Servis Genel Müdürü Mahmut Sevluk, SBN Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Semir Yetiker, Generali Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Erkan Aydoğan’a vekaleten bölge müdürümüz Şahali Aksoy, SEDEV Başkanı Fikret Gülbahar, SBN Sigorta Acenteler Müdürü Atakan Atasoy bu yıl Elite Match’ta ter döken isimler oldu. Antalya Milletvekilimiz Devrim Kök’ün mecliste son dakika toplantısı nedeniyle,  vekaleten hakem komitesi başkanımız Demir hocamızı oynattık.  Takımlar TSB renklerinde mavi ve yeşil formalarla sahaya çıktı. Mavi takımda yer alan Mehmet Akif Eroğlu dört gol atmasına rağmen yeşil takım maçı 8-6 kazandı.” 

Bu yıl da şampiyon Yıldırım Analiz Sigorta

ssl nisan 2017 (10)

SSL’in iki grupta 5’erli takımlarla gerçekleştiğini ifade eden Erdoğan, gruplardan çıkan ilk iki takımın yarı final oynadığını söyledi. Bu takımların Ankara Sigorta, Dinkal Sigorta, Anadolu Sigorta ve Yıldırım Analiz Sigorta olduğunu kaydeden Erdoğan, “Final Anadolu Sigorta ve Yıldırım Analiz Sigorta arasında oynandı. Son şampiyon Yıldırım Analiz, çekişmeli geçen maçın sonunda rakibini 2-0 mağlup ederek şampiyonluk kupasına uzandı. Kupa töreninin ardından artık gelenek haline getirdikleri, takımca havuza atlama merasimi yapıldı” şeklinde konuştu.

Yıldırım Analiz Sigorta’nın İstanbul genelinde de turnuvalara katıldığının bilgisini veren Erdoğan, Yıldırım Analiz’in başarısının sırrını şöyle yorumladı: “Uzun yıllar bir arada olunca, tepkiler ve refleksler bilinir hale geliyor. Maçlarında hiçbir sorun yaşanmıyor. Takım kaptanı Ömür Şeker ekibini bir maestro gibi yönetiyor ve gereksiz tartışmalara anında müdahale ediyor. Hal böyle olunca tadına doyulmaz keyifli maçlar çıkıyor ortaya. Kendileri ilk ulusal ligimizden beri bizimle ve daha yıllarca onları Antalya’da izlemek istiyoruz.”   

Dinkal’in kadın oyuncuları şampiyon oldu

ssl nisan 2017 (28)

Bu yılın farklılıklarından biri olan kadınlar maçı hakkında da değerlendirmede bulunan Erdoğan, “Kadınların maçı ilginçti. Özellikle Dinkal Sigorta oyuncularının motivasyonu bizleri şaşırttı. Teknik olarak da rakiplerine oranla daha üstündüler. Gol sevinçleri de sahalarda görmek istediğimiz türdendi. Dinkal oyuncuları maçı 4-0 kazanarak kupalarını TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu’nun elinden aldı. Maça ilgi yoğun oldu” açıklamasını yaptı.

Kadınlar branşında futbol turnuvalarının devamının geleceğini kaydeden Erdoğan, voleybol gibi diğer sporlara da sıcak baktıklarını söyledi. Katılımcıların istek ve talepleri doğrultusunda ilerlediklerini belirten Erdoğan, “Voleybol konusunda da istek olursa neden olmasın? Turnuva otellerimizi özellikle sportif faaliyetlerin rahatlıkla yapılabildiği tesislerden seçiyoruz. Bu nedenle birçok sporu bir arada yapma şansımız bulunuyor. Biz şu spor dalında iyiyiz, rakip arıyoruz diyen sektör mensupları olursa, diğer spor branşlarında da karşılaşmalar ayarlayabiliriz” dedi.

Europ Assistance, ambulans ve sağlık personeli temin etti

Ligin, Europ Assistance firmasının sağlık sponsorluğunda devam ettiğini belirten Erdoğan, “Firma ligimize, hem ambulans hem de sağlık personeli temin ediyor. Maçlarımız ambulansımız sahaya ulaşmadan başlamıyor. Ciddi yaralanmalarda dakikalar içinde oyuncumuzu anlaşmalı hastanemize ulaştırıyoruz. Bunun yanında küçük olaylarda sağlık ekibimiz saha içerisinde anında müdahalede bulunuyor. Bu birçok turnuvada bulunmayan ayrıcalıklı bir durum. Sektör oyuncularımızın, çalıştıkları firmalarca ne denli önemli olduklarının bilinci ile hareket ediyoruz. Bu sebepten ötürü lige katılmak istemeyen üst yöneticilerin rahat olması gerekiyor. Her şey kontrol altında” dedi.

SSL, acentelere tatil ödülü olarak sunulabilir

Sektör Ligi’ne katılımların her geçen gün artacağını öngören Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Katılımcı oyuncu ve misafirlerimiz tarafından yapılan sosyal medya paylaşımları, sektör medyamızın yayınları ile ligimiz tüm sektöre ulaşma imkanı sağlıyor. Diğer taraftan ligimiz, yıl içerisinde yorulan çalışanlar için motivasyon, acenteler için ödül tatil imkanı da sağlayabilir. İstanbul’da bir halı saha ligine 12 bin TL+KDV katılım ücreti ödeyen şirketler, Antalya’da 5 yıldızlı bir tatile 10 oyunculuk bir takımı sadece, KDV dahil 4 bin TL’ye gönderebilirler. SSL, sektörün motivasyonu için bir fırsat ve herkesi bekliyoruz.”